عرقیات

عرق پنیرک

عرق پنیرک

پنیرک که در ایران به نامهای ختمی کوچک ، مشک دانه و پچکو نیز شناخته می شود گیاهی است علفی با برگ های پنجه ای شکل و گل های صورتی با رگ های بنفش و میوه ای مانند چرخ که پس از رسیدن از گیاه جدا می شود . پنیرک از نظر طب سنتی دارای طبع سرد و تر است و معمولاً از گل های خشک آن برای تهیه محصولات طبیعی از جمله عرقیات استفاده می گردد . محل رویش این گیاه در ایران نواحی البرز به خصوص اطراف تهران و دماوند ، آذربایجان ، آستارا ، اصفهان ، دامغان ، خراسان ، سمنان ، بهبهان و نواحی مرکزی استان های سیستان و بلوچستان و کرمان است . در گل پنیرک علاوه بر مقادیر زیادی ویتامین های A1 ، B1 ، B2 و C ، مواد شیمیایی آنتوسیانین ، تانن ، نیاسین ، اسکوربیک اسید و موسیلاژ وجود دارد .

خواص :

به دلیل وجود مقادیر زیادی انواع ویتامین ها در عرق پنیرک ، این محصول ضد سرماخوردگی بوده و استفاده از آن باعث نرم شدن سینه و رفع سرفه می گردد . صفرا آور ، ضد سنگ کیسه صفرا ، ملین ، رفع کننده انسداد کبد ، ضد بادسرخ ، رفع ورم دستگاه تناسلی زنان ، ضد زخم معده و التهاب اثنی عشر ، افزایش میزان شیر مادران و ضد برونشیت از دیگر فواید مصرف عرق پنیرک می باشد .

نحوه مصرف :

به منظور بهره مندی از فواید عرق پنیرک بهتر است روزی سه مرتبه و هر نوبت یک استکان از این نوشیدنی را یک ساعت بعد از صرف هر وعده غذایی میل نمائید .

منع مصرف :

استفاده از عرق پنیرک برای بانوان در دوران بارداری کاملاً ممنوع می باشد . همچنین مصرف بیش از حد مجاز عرق پنیرک باعث تضعیف معده و بروز اسهال شدید می گردد .

رسالت و هدف اصلی سایت اینترنتی گیاهشهر اطلاع رسانی از خواص و فواید و مضرات انواع مواد غذایی موجود در طبیعت بوده و سعی می نماید هموطنان نسبت به این نوع نوشیدنی ها اطلاع و اگاهی لازم را کسب نمایند و علاوه بر این هدف اصلی تلاش می نماید با همکاری شرکای اصلی خود از جمله شرکت نارون  علوی کاشان نسبت به تهیه و تامین این نوع مواد غذایی اقدامات لازم را انجام دهد . عرق پنیرک تولیدی شرکت نارون به دلیل اینکه از بهترین گیاهان موجود در کشور تولید گردیده است یکی از محصولاتی است که مشتریان و مصرف کنندگان نسبت به آن بازخورد مثبت دارند که این موضوع باعث مباهات و افتخار پرسنل این است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *