عرقیات

عرق نعناع

عرق نعناء مخصوص

عرق نعناع بعد از گلاب معروفترین و پرمصرف ترین محصول در صنعت عرقیات گیاهی می باشد که در تمامی منازل و مکان ها یافت می شود. نعناء بوته ای است که بالاترین رقم کشت و تولید را در سطح خانواده خود دارد و دارای ریشه های هوایی و ساقه های چهارگوش و برگ های دوکی شکل و سنبله های بنفش رنگ است و تمام قسمت های آن معطر بوده و تمام اجزای آن به خصوص برگ های آن قابل استفاده می باشد. این گیاه به صورت شش گونه در ایران یافت می شود ، چون در فصل پائیز خاک رطوبت مناسبی دارد اوایل مهرماه بهترین زمان برای کشت گیاه نعناء می باشد و گیاه پس از گذراندن دوره سرما، دراوایل بهار به سرعت رشد کرده و در اواخر اردیبهشت ماه آماده برداشتمی شود. گیاه نعناء از نظر طب سنتی دارای مزاج و طبیعت گرم و خشک است. فلاونوئیدها، رزین، تانن و روغن های فرار از مواد موثر در گیاه نعناء می باشند.

خواص :

عرق نعناع محصولی است که به دلیل خواص فراوان آن بسیار مصرف زیادی در بین هموطنان گرامی دارد . برخی از این خواص عبارتند از بادشکن ، ضدتشنج ، دل مالش ، رفع دل درد و دل پیچه ، ضد نفخ ، درمان بواسیر ، سکسکه ، اشتها آور ، رفع اسهال و استفراغ ، تقویت اعصاب معده ، ضد سوءهاضمه ، کاهش کلسترول ، ضدآسم ، ضدسوزش و سختی ادرار ، ضد انگل روده ، ضدتصلب شرائین ، ضد بواسیر . همچنین عرق نعناء بهترین دارو برای رفع سوءهاضمه زنان باردار می باشد.

نحوه مصرف :

بستگی به ذائقه فرد مصرف کننده روزانه یک یا دو لیوان به تنهایی و یا با آب مخلوط شده و بعد از غذا میل شود.

منع مصرف :

مصرف بیش از حد عرق نعناء باعث ایجاد بروز عوارض در افراد مصرف کننده می شود به عنوان مثال افرادی دارای زخم معده هستند بایستی در مصرف عرق نعناء احتیاط کنند . همچنین مصرف بیش از حد عرق نعناء برای خانم های باردار باعث ایجاد اگزما می شود.

با توجه به اینکه کارشناسان شرکت نارون علوی کاشان به انواع گیاهان موجود در کشور آشنایی کامل دارند و نیز گیاه نعناء گیاهی است که در مناطق مختلف ایران با کیفیت های مختلف رشد می کنند این شرکت بر اساس سفارش سایت اینترنتی گیاه شهر انواع مختلف عرق نعناء در سه نوع متفاوت و در بسته بندی های گوناگون اقدام نموده است تا رضایت طیف های مختلف مصرف کنندگان گیاهان دارویی را جلب نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *